Poradna: změna zdravotní pojišťovny

Otázka:

Vážení, zdravím vás a mám dotaz. Moje obvodní lékařka, konkrétně Mudr Vojtková ve Vsetíně mi sdělila, že nemá smlouvu s vojenskou pojišťovnou,u které jsem registrován, tudíž,že ji nikdo moji léčbu nezaplatí. Doporučila mi změnu pojišťovny. Toto mi sdělila 8. 3. t.r. kdy jsem si byl pro léky. Prosím o radu jak postupovat. Děkuji.

Vsetín , 12.03.2012
Odpověď

Vážený pane Holube,

Změnit zdravotní pojišťovnu lze  v nejbližším termínu k 1.1.2013. Výběr zdravotní pojišťovny závisí plně v rukou každého občana a jenom na něm záleží, kterou si vybere. Ze zákona č. 48/1997 v platném znění může každý občan měnit zdravotní pojišťovnu jednou za rok – vždy k 1. dni následujícího čtvrtletí. Nová zdravotní pojišťovna potom sama provede odhlášení u staré zdravotní pojišťovny. Seznam zdravotních pojišťoven naleznete zde na stránkách www.zdravotnipojistovny.cz

S přátelským pozdravem

Bc. Martina Mikšíková

www.zdravotnipojistovny.cz

Martina Mikšíková , 30.03.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce zdravotní pojišťovna
Přejít na odborné články zdravotnipojistovny.cz

O nás

Internetové stránky zdravotnipojistovny.cz Vám poradí se vším okolo změny zdravotní pojišťovny. Najdete u nás pobočky pojišťoven a soupis výhod té které pojišťovny. A může se Vám hodit i naše mapka - díky které poznáte, které pojišťovny mají pobočku právě ve Vašem městě, okrese, či kraji - přehledně zobrazeno. Faktem je, že zdravotní pojišťovny nás provázejí od narození až po pohřeb.

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.zdravotnipojistovny.cz pište na info@zdravotnipojistovny.cz
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy.
Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů. Položky Označené jako "Doporučuje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference