Poradna: setrváni u207

Otázka:

dcera vyučena dnem 17.červnem 2013,je po ná sledující dva měsíce pojištěná,hlásit se na pracovním úřadě má až v září,kde najdu informace,a co pokud pojede za prací do Německa

kolín , 25.06.2013
Odpověď

Dobrý den,

na základě Vašeho dotazu Vám doporučuji  se domluvit přímo  s Vaší zdravotní pojišťovnou a okresní správou sociálního zabezpečení jak v těchto případech postupují. Když přerušíte studium, musíte přijít na pojišťovnu a nahlásit, co v cizině budete dělat (práce, turistika, studium) a jak dlouho tam budete pobývat. Jedná se zde o práci v rámci Evropské unie. Když budete legálně pracovat ve státě EU, jste pojištěncem toho státu a v ČR se musíte neprodleně odhlásit. Oznamovací povinnost vůči zdravotní pojišťovně v místě bydliště je do 8 dnů. Musíte se odhlásit ke dni počátku vaší pracovní smlouvy ve státě EU a tím dnem jste již pojištěncem na území toho státu.
S přátelským pozdravem

Bc.Martina Mikšíková

Martina Mikšíková , 04.07.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce zdravotní pojišťovna
Přejít na odborné články zdravotnipojistovny.cz

O nás

Internetové stránky zdravotnipojistovny.cz Vám poradí se vším okolo změny zdravotní pojišťovny. Najdete u nás pobočky pojišťoven a soupis výhod té které pojišťovny. A může se Vám hodit i naše mapka - díky které poznáte, které pojišťovny mají pobočku právě ve Vašem městě, okrese, či kraji - přehledně zobrazeno. Faktem je, že zdravotní pojišťovny nás provázejí od narození až po pohřeb.

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.zdravotnipojistovny.cz pište na info@zdravotnipojistovny.cz
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy.
Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů. Položky Označené jako "Doporučuje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference