Poradna: péče o pacienty

Otázka:

Jsem pojištěn uOZP a v poslední době se mě stalo už u 3 lékařů-specialistů,že jsem byl odmítnut,protože lékaři neměli smlouvu s OZP.Kde najdu lékaře,kteří smlouvu s OZP mají? NEMÁM SE PŘEHLÁSIT K JINÉ POJIŠŤOVNĚ?

Brno-venkov , 29.03.2012
Odpověď

Vážený pane Dostále,

na základě informace od ředitele OZP Brno Ing. Vladimíra Dufka Vám sděluji, že přehled smluvních zdravotnických zařízení (ZZ) požadované odbornosti najdete na webových stránkách zdravotní pojišťovny OZP, www.ozp.cz v části Pro klienty-Smluvní lékaři OZP-Mapa smluvních partnerů. Zde si můžete zadat požadovanou odbornost a místo. U vybraného ZZ najdete potom i adresu, ordinační hodiny a telefon.

Podle zákona č. 48/1997 Sb. o veřejném zdravotním pojištění v platném znění § 11 odst. b) má pojištěnec právo na výběr lékaře a zdravotnického zařízení, kteří jsou ve smluvním vztahu k příslušné zdravotní pojišťovně pojištěnce. Pokud si ke svému ošetření zvolí zařízení nesmluvní nelze s výjimkou neodkladné péče ošetření proplácet. Neodkladnou péči nehradí pacient, ale zdravotnické zařízení ji účtuje přímo zdravotní pojišťovně.

S pozdravem

Bc. Martina Mikšíková

www.zdravotnipojistovny.cz

Martina Mikšíková , 30.03.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce zdravotní pojišťovna
Přejít na odborné články zdravotnipojistovny.cz

O nás

Internetové stránky zdravotnipojistovny.cz Vám poradí se vším okolo změny zdravotní pojišťovny. Najdete u nás pobočky pojišťoven a soupis výhod té které pojišťovny. A může se Vám hodit i naše mapka - díky které poznáte, které pojišťovny mají pobočku právě ve Vašem městě, okrese, či kraji - přehledně zobrazeno. Faktem je, že zdravotní pojišťovny nás provázejí od narození až po pohřeb.

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.zdravotnipojistovny.cz pište na info@zdravotnipojistovny.cz
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy.
Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů. Položky Označené jako "Doporučuje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference