Poradna: setrváni u207

Otázka:

dcera vyučena dnem 17.červnem 2013,je po ná sledující dva měsíce pojištěná,hlásit se na pracovním úřadě má až v září,kde najdu informace,a co pokud pojede za prací do Německa

Voslařová , kolín , 25.06.2013
Odpověď

Dobrý den,

na základě Vašeho dotazu Vám doporučuji  se domluvit přímo  s Vaší zdravotní pojišťovnou a okresní správou sociálního zabezpečení jak v těchto případech postupují. Když přerušíte studium, musíte přijít na pojišťovnu a nahlásit, co v cizině budete dělat (práce, turistika, studium) a jak dlouho tam budete pobývat. Jedná se zde o práci v rámci Evropské unie. Když budete legálně pracovat ve státě EU, jste pojištěncem toho státu a v ČR se musíte neprodleně odhlásit. Oznamovací povinnost vůči zdravotní pojišťovně v místě bydliště je do 8 dnů. Musíte se odhlásit ke dni počátku vaší pracovní smlouvy ve státě EU a tím dnem jste již pojištěncem na území toho státu.
S přátelským pozdravem

Bc.Martina Mikšíková

Martina Mikšíková , 04.07.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce zdravotní pojišťovna
Přejít na odborné články zdravotnipojistovny.cz

O nás

Internetové stránky zdravotnipojistovny.cz Vám poradí se vším okolo změny zdravotní pojišťovny. Najdete u nás pobočky pojišťoven a soupis výhod té které pojišťovny. A může se Vám hodit i naše mapka - díky které poznáte, které pojišťovny mají pobočku právě ve Vašem městě, okrese, či kraji - přehledně zobrazeno. Faktem je, že zdravotní pojišťovny nás provázejí od narození až po pohřeb. Specializujeme se na lázeňskou péči ať již zcela hrazenou, částečně hrazenou, nebo bez příspěvku Vaší zdravotní pojišťovny. Rádi Vám zodpovíme Vaše dotazy v naší poradně.

Najdete u nás i kontakty na žádané specialisty - v současné době to jsou zubaři a endokrinologové - přehledně řazené až do úrovně okresů.

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.zdravotnipojistovny.cz pište na info@zdravotnipojistovny.cz
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy.
Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů. Položky Označené jako "Doporučuje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.